Şeker Hastalığı Ameliyatı

Gösterim: 1433

Şeker hastalığı ameliyatı tüm diyabet hastalarına uygulanmamaktadır. Sadece Tip  diyabet hastası olan hastaların yararlanabilecek şeker hastalığı ameliyatının yeni bir tedavi yöntemi olması şeker hastalarının kafaların soru işaretleri olmasına neden olmaktadır.

Read more

Tip 2 Diyabet

Gösterim: 1475

Tip 2 diyabet diyabetin en yaygın şeklidir. Birçok insan için sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyerek bu hastalıktan kurtulmak mümkündür. Tip 2 diyabet iyileştirilemese de yönetilebilir ve tip 2 diyabetliler aktif ve sağlıklı yaşayabilirler.

Read more

Sorularla Şeker Hastalığı Ameliyatı

Gösterim: 3041

Şeker hastalığı ameliyatı diyabet hastaları için en etkili tedavi seçeneklerinden biri olsa da teknolojiyle beraber yeni yeni adı duyulmaya başlayan bu cerrahi yöntem çoğu kişi için hala yabancı bir ameliyat. Bu nedenle sorularla şeker hastalığı ameliyatını anlamak çok daha iyi bir yöntem.

Read more

Şeker Hastalığı Ameliyatı

Gösterim: 2928

Şeker hastalığı ameliyatı kişinin şeker hastalığını kontrol etmekte zorlandığı ve insülin tedavisine rağmen şekeri yüksek çıkan kişilerde oldukça yararlıdır. Söz konusu durumda şeker hastalığı (diyabet) için şeker hastalığı ameliyatı (İleal İnterpozisyon)

Read more

Şeker Hastalığı Ameliyatları

Gösterim: 1532

Pankreasta yapılan insülin hormonunun zaman geçtikçe azalması veya üretilen insülinin etkisiz kalması sonucunda diyabet (şeker hastalığı) ortaya çıkmaktadır. Diyabet tüm dünyada görülen adeta salgın niteliğine erişen bir hastalıktır ve kişinin hayatını olumsuz derecede etkilemektedir.

Read more