Hangi revizyon seçeneği daha iyidir?

Post by: kerimsarigul
Gösterim: 976

Hastanın yeniden kilo alma problemini ortadan kaldırmak için ideal bir revizyonel cerrahi belirleme hususunda kesin bir yaklaşım yoktur. Cerrah gerek hastaya uygulanan ilk obezite ameliyatının getirmiş olduğu anatomik durumu,

Read more

Gastrik Bypass Cerrahisi Sonrası Revizyon

Post by: kerimsarigul
Gösterim: 941

Gastrik bypass sonrası mide poşunun büyük bırakılmış olması veya poş genişlemeleri revizyon bakımından en zor durumdur. Poş ile ince bağırsak arasındaki ağızlaştırmadaki genişleme ise endoskopik skleroterapiler yardımıyla çözülebilir.

Read more

Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide Ameliyatı) Revizyonu

Post by: kerimsarigul
Gösterim: 1838

Sleeve gastrektomi sonrası revizyon gereksinimi iki nedenle ortaya çıkmaktadır. Bunlardan ilki, ameliyatta normalden fazla bir mide bırakılmasıdır. Diğer neden ise midenin zamanla genişleyebilme kapasitesine sahip olmasıdır. Sleeve gastrektomi sonrası yeniden kilo alımı olan bir hasta için iki seçenek bulunmaktadır.

Read more

Gastrik Bypass Revizyonu

Post by: kerimsarigul
Gösterim: 1755

Gastrik bypass ameliyatları genelde çok güçlü ameliyatlardır ve bu nedenle çok az sayıda hasta revizyon gerektirir. Ancak hasta beslenme kurallarına uymaz ve giderek artan miktarlarda gıda tüketirse zamanla mide poşu ve mide-barsak geçişi olan stomada genişleme meydana gelebilir.

Read more

Hangi Durumlarda Hangi Revizyon Ameliyatları Seçilir?

Post by: kerimsarigul
Gösterim: 1523

İlk ameliyat mide bandı ameliyatıysa, yetersiz kilo kaybı veya diyabetin düzelmemesi gibi bir nedenle revizyon yapılıyorsa, tüp mide, gastrik bypass veya SADI-S gibi bir ameliyat tercih edilmelidir. Gastrik band intoleransında sleeve gastrektomi veya gastrik bypass tercih edilebilir.

Read more